Прашајте го градоначалникотСредба со градоначалникот

preporaki baner
kvalitet vozduh
 

Буџет за 2019 година

Буџет за 2018 година

Буџет за 2017 година

Буџетите на општината за 2016 година и за претходни години, а и сите измени, дополнувања и ребаланси можат да се најдат во службените гласници од 2005-2019 кои се поставени на општинската веб страница или во делот општи акти.

Социјална карта на општина Струмица

Велосипедизам

ВЕЛОСИПЕДСКИ КЛУБ " СТРУМИЦА"

Првиот велосипедски клуб во Општина Струмица е формиран 2012 година со цел унапредување на велосипедизмот како спорт и рекреација и подигање на велосипедската култура.

Член на Велосипедската федерација на Македонија од 2012 година.

Клубот се натпреварува во официјалното велосипедско првенство на Македонија организирано од страна на Велосипедската Федерација на Македонија.

Тренер: Марјан Петровски (селектор на велосипедската репрезентација на Македонија)

Претседател: Дејан Џингарски

 

контакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

веб страна: www.vkstrumica.com

фејсбук: www.facebook.com/vkstrumica

© 2005-2018 Општина Струмица, ул."Сандо Масев" бр.1, 2400 Струмица, Република Македонија, тел.00389(0)34 348030, факс.(034)320544