Покана за учество на настан

ekocar„Европска недела на мобилност„  16-22 септември 2018 на тема “Комбинирај и движи се

Почитувани, Ни претставува особена чест да Ве поканиме да земете учество и бидете дел од настанот „Европска недела на мобилност“ 16-22 септември 2018 на тема “Комбинирај и движи се”.

Настанот го организира Oпштина Струмица, како дел Европска недела на мобилност, која се оддржува и одбележува насекаде низ светот по повод светски ден без автомобили 21-ви Септември(петок).

Ќе ни биде задоволсто ако ни се придружите и заеднички  придонесеме за подигање на свеста за користење на велосипеди и повеќе пешачење.

Настанот ќе се одржи на 21.09.2018 год.( петок ) со почеток во 10:00 часот , Плоштад Гоце Делчев Струмица.

Велосипедска траса:

10:00 -10:30ч Дефиле на велосипеди и марш (Тргнување од п.„Гоце Делчев„, -бул.Маршал Тито- -поминување низ главната пошта, вртење низ кружен тек кај ЕВН  Струмица- Стара чаршија, собрание на општина Струмица и завршување на плоштад.

За дополнителни  информации може да се обратите на Томислав Андреев, одд.за заштита на животната средина о.Струмица, моб 075 395 914; маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Ви Благодариме,

Секоја  направена  акција во намалувањето на последиците од климатските промени може да направи голема промена!
© 2005-2019 Општина Струмица, ул."Сандо Масев" бр.1, 2400 Струмица, Република Македонија, тел.00389(0)34 348030, факс.(034)320544